Cięcie płytek na wymiar

Jesteśmy na rynku od 2012 roku. Zaufaj profesjonalistom.

Stopnice schodowe

Półki pod prysznicem – pomysł na aranżację łazienki

Ze względu na coraz szybszy tryb życia oczywistym rozwiązaniem do łazienki wydaje się kabina prysznicowa. Sprawdzi się idealnie do małych przestrzeni, które wanna mogłaby przytłoczyć swoimi gabarytami. By zagospodarować jak najwięcej miejsca w łazience, warto zastanowić się nad innymi udogodnieniami. W tej roli idealnie sprawdzą się półki pod prysznicem z płytek. Sprawią, że wszystkie potrzebne kosmetyki, będą zawsze pod ręką.

Wnękowe półki pod prysznicem z płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne w łazience mają wiele zastosowań. Wykładane są nimi podłogi, ściany, a także… półki pod prysznicem. Ta forma zagospodarowania przestrzeni w kabinie, jest bardzo popularna, chociażby z tego względu, iż można je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Co więcej, półki z płytek ceramicznych są znacznie trwalsze, niż ich plastikowe czy metalowe odpowiedniki. Przede wszystkim będą dużo bardziej odporne na kamień i rdzę.

Wnękowe półki pod prysznicem to idealne rozwiązanie do niewielkich kabin, jednak o takim rozwiązaniu warto pomyśleć już na etapie remontu łazienki. Ich główną zaletą jest fakt, iż nie zabierają przestrzeni użytkowej, co znacząco wpływa na komfort w czasie kąpieli. Minimalne wymiary półki pod prysznicem nie powinny być mniejsze, niż 7 cm głębokości i około 25 cm wysokości.

Rodzaje półek pod prysznicem

Wszelkiego rodzaju kosmetyki zajmujące miejsce w brodziku potrafią być prawdziwym utrapieniem. By cieszyć się komfortem w trakcie kąpieli, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie kabiny prysznicowej. W tym celu świetnie sprawdzą się półki łazienkowe z płytek, które bez wątpienia pomogą okiełznać kosmetykowy rozgardiasz. Tylko, jakie półki pod prysznic będą najlepsze?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz od miejsca w łazience. Narożne półki pod prysznic będą dobrym rozwiązaniem do niewielkich kabin. Wówczas można zdecydować się na kilka węższych, by nie tracić cennego miejsca. W niewielkich przestrzeniach równie dobrze sprawdzą się wbudowane półki pod prysznic. Jednak należy pamiętać, iż nie we wszystkich łazienkach da się je zrobić, bez konieczności nadbudowy ściany, co jest jednoznaczne ze zmniejszeniem pomieszczenia. Innym równie popularnym rodzajem półek prysznicowych są klasyczne wystające. Ich niezaprzeczalną zaletą jest możliwość zamontowania w dowolnym momencie bez planowania większego remontu.

Jak zrobić półki pod prysznicem z płytek?

Tego rodzaju udogodnienie warto rozważyć już przed przystąpieniem do remontu łazienki i zaprojektować, na jakiej wysokości półki pod prysznicem będą się znajdować oraz w którym miejscu. Pozwoli to wykonać, chociażby wnękowe półki, do których należy zrobić wgłębienie w ścianie odpowiedniej wielkości, a następnie wyłożyć płytkami ceramicznymi. Kafelki muszą być odpowiednio docięte, a w celu zwiększenia walorów estetycznych, warto pomyśleć o ukosowaniu płytek pod kątem 45 stopni, dzięki czemu łączenie w narożnikach będzie niemalże niewidoczne. Estetyka cięcia jest niezwykle istotna przy takiej realizacji, dzięki temu możemy podkreślić np. przejście wzoru na płytkach. Dlatego też przy takich inwestycjach warto skorzystać z usług firmy zajmującej się profesjonalną obróbką płytek. Zyskujemy wtedy gwarancję, że półki pod prysznicem będą efektowne oraz idealnie równe.

Dane kontaktowe

PŁYTON - cięcie płytek ceramicznych i glazury Wrocław

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 7:00 - 18:00
sobota 8:00 - 12:00

Siedziba:
ul. Borówkowa 4a
Bielany Wrocławskie
e-mail: kontakt@plyton.pl
tel.: 609 995 718

Formularz kontaktowy

ukosowanie glazury, szlifowanie płytek, płytki ceramiczne, cięcie kafli Wrocław